5. Pivopyj 2015

Tento ročník Pivopyje  musel být z časových důvodů poněkud předsazen a tak se konal předposlední víkend v červnu. Účast standartní, již ostřílení pivopyjci a pivopyjky se opět sešli, aby rozdělili body přivezeným pivním vzorkům. Ze skalních pivopyjců chyběl pouze Andrc, který se omluvil a bylo mu povoleno tento ročník vynechat. O Catering jakož i průběžné vzdělávání ostatních pivopyjců se postaral opět Albert. K obědu nám vyrobil mexickou specialitu, k jejíž přípravě obstaral koření až z vídeňského trhu s kořením, k večeři tradiční gril, díky skvělému okořenění a Albertově péči, velmi zdařilé pokrmy. Pivopyj Radčiů přiřadil další sportovní disciplinu, vrh koulí, jakož i odhad její hmotnosti. Dlouho pivopyjci (obecně) bádali, nad touto koulí, ale jelikož Radčiů stanovil hmotnost koule v gramech, byl to lítý boj. I vrhání nebylo prosto napětí, nakonec nejlépe vrhnul pivopyjec Jura, druhej byl myslím Peťa a třetí Radčiů. Pořadí pivopyjek jsem si nezapamatoval, pokud ho někdo zná, rád doplním.
S počasím jsme tentokrát tolik štěstí neměli a tak pobyt u ohniště byl často říznut pobytem ve stodole. I doprovodné jevy tohoto nestálého počasí, jako je např. teplota vzduchu se s námi moc nemazlily a tak byly opět vytaženy již uschované zimní doplňky. Přesto všichni zúčastnění srdnatě hodnotili, takže nakonec, po mírných zakolísáních, se Albertovi zadařilo a vítěz letošního ročníku, jakož i pořadí dalších závodníků, mohlo být vyhlášeno. Malý zádrhel sice způsobil pivopyjec Peťa, který svou bodovací listinu neodevzdal a Albert, který nepostřehl, že jedna listina chybí, ale když vezmem v úvahu, s jakou náruživostí tihle dva letos hodnotili, usoudila rada ustanovena Pivopyjovou komisi pro regulérnost soutěže, že oficiálně vyhlášené pořadí zůstane zachováno a Peťův hlas nebude připočítán. Je to sice tvrdé rozhodnutí, neboť pivopyj Peťa se po celou dobu soutěže upřímně snažil, ale jelikož v této zemi vládne přísný právní řád a pořádek, nebylo jiné cesty.
Takto tedy skončila testovaná piva na Pivopyji 2015:
    1. Radegast Extra Hořký (cz)
    2. Appenzellerbier Quellfrisch (ch)
    3. Černá Hora Páter (cz)
    4. Feld Brau (ch)
    5. Svijany Rytíř (cz)
    6. Žatec Premium (cz)
    7. Zuri Hell (ch)
    8. Calanda (ch)

Potud tedy Pivopyj 2015, za rok ahoj.                                                                                                                                        Laffa

Fotky v galerii