Čezeta první
 
Jak už jsem zmínil ve psaní o Bobině, koupil jsem výhodně od kamaráda Čezetu sportku 175. To mohlo být tak v roce 1981. Jaký typový číslo, to už dneska nevím, ale nebyl to oelmaster, ačkoliv vypadala podobně. Bylo to oproti kývačce Bobině takový neposedný kůzle a Bobina máma koza. Jezdil jsem na ní hlavně do práce, s Bobinou pak na nákupy a výlety. Ale v podstatě jsem ji nepotřeboval. Ale zážil jsem s ní zajímavou věc.
Odešla baterka. Kolegyně v práci mi sehnala přes manžela, kterej měl známýho v Mototechně novou. Tehdy se totiž některý věci normálně v obchodě koupit nedaly. Jednalo se o klasickou, českou, motorkovou šestivoltovou baterii. Dělaly se tehdy dva typy, 12 a 14 Ah, ale už nevím jaká to byla. Podotýkám, že jsem původním povoláním elektromechanik. 
No a tak jsem baterku vyměnil. Stroj okamžitě chytl, ale nějaký kontakt velmi jiskřil. Nevěnoval jsem tomu větší pozornost, motorka startovala a jezdila bez problémů a tak jsem jezdil dál. Po čase jsem se z nějakého důvodu do ní zase podíval a úplně jsem ztuhl. Baterie byla zapojená opačně. Kovářovic kobyla chodí bosa a elektromechanik přepóloval baterii. Jenže vše fungovalo!
Donesl jsem si měřák a ve vypnutém stavu jsem změřil napětí. V pořádku, přes 12V, ale opačně! 
No motorka jezdila a já jsem se chystal na odchod do ciziny, tak jsem to zase zašrouboval a jezdil dál. Po krátkým čase jsem před odjezdem mašinu věnoval kamarádovi. Jak to tehdy s tou baterií dopadlo, po tom jsem už nepátral, ale jelikož jsu s tímto kámošem stále ve styku, zeptám se na to a pokud se něco dozvím, doplním to sem.
Takže potud příběh Čezety prvni.
Laffa