Swaziland

Kdysi, když jsem ještě žil a pracoval ve Švýcarsku, jsem byl asi jeden z největších výrobců termistorových řetězců do permafrostů (míst s trvalou teplotou pod nulou) ve Švýcarsku a asi i v Evropě. Teprve když jsem množství objednávek nezvládal, pomáhali kolegové. Takže na hodně místech světa byste nalezli tyto moje produkty. Skoro výlučně ve vysokých horách. Měřila se převážně teplota ve vrtu do země, šlo hlavně o to, že oteplení a rozpouštění ledu v zemi může způsobit sesuvy horských masivů.
Jednou jsme dostali zakázku do Francie do Alp, která hodně spěchala. A protože nám zrovna došly precizní termistory, které jsme nakupovali v USA, hned jsme je expres doobjednali. Měly letecky dorazit příští den. Jenže nedorazilo nic a stejně tak i další den. Ve Francii už byli neposední a tak jsme začli telefonovat. Z Ameriky zboží včas odešlo. No tak nic. Další den opět nic nepřišlo. Telefony se rozjely podruhý. Po dalším pátrání se zjistilo:
Amíci si spletli Switzerland a Swaziland, což je malé království na jihu Afriky a poslali zboží do Swazilandu, kde zůstalo někde pod stolem ležet, protože nikoho nezajímalo.
No Amíci poslali expres nové termistory a hrozně se omlouvali, ovšem ta absurdnost, že by v malém království na jihu Afriky vyráběli precizní měřidla do trvalých zim v Alpách je opravdu kouzelná. Musel jsem to pak sice dohánět v prodloužené pracovní době, ale za tu srandu to určitě stálo.
Nedá mi to a musím ještě připojit pár řádků. Tady je jedna reakce kamaráda z Rakouska:

 

.Pjekný povídání. Konečně si pletou Česko s Čečenskem a u nás se dají koupit trička s nápisem Austria - my tady nemáme klokany... Taky jsem v biatlonu fandil krásné Slovence a ona to byla SLO, teda Slovinka. Ale stejně byla krásná.

A kamarádka co žije taky v zahraničí přidala:
 
Nas znamy kdyz vykladal sousedum ze pochazi z Ceska tak soused rekl: krasna zeme tam jezdim kazdy rok. Jezdival k Dubrovniku.

 Laffa 2016