Radio Beat


Sice je to asi nejposlouchatelnější radio, co lze aspoň tu, v místě mého bydliště naladit  ze vzduchu, internetová radia moc nemusím,  to je však asi generační problém, ale někdy mně tak leze na nervy, že se uchyluji k DVOJCE  ČR, tam probíhá většinou něco zajímavýho, jenže to zas jde jen když se příliš nevzdaluji od klasického tranzistoráku s nalomenou anténou a vylomenejma dvířkama od kazeťáku, co zdobí kuchyňské okno, neboť pochytávat utržky naučných a zajímavých relací, to taky není úplně ono. Takže se poslouchá radio Beat. Jde to dobře, teď zrovna hrajou Cockera, no paráda, ale.............

Že reklamy jsou tak dlouhý, že se mi někdy zdá, že delší než muzika, to se asi nedá moc dělat, to je existenční nutnost soukromých radií, nakolik je tu nutno na skutečnou existenci a nakolik mastí někomu kapsu nevím, každopádně se podnikání dělá taky kvůli zisku, to je jasný. Že je těch reklam jaksi moc, to je taky pravda, ale ok, radio je to většinově dobrý, vydržím.

Další nemocí je, že se od určitých interpretů hráva s železnou pravidelností jen jeden vál, teda skoro. Frank Zappa – Bobby Brown, Free – All Right Now atd. Přitom ty nejlepší vály zůstávají ukryty. Že by to bylo kvůli poplatkům, který asi vyjdou levněji, pokud se jeden vál vrže furt dokola? Ty reklamy by snad zaplatily i větší pestrost. Že to dělaji ty nepitomnější komerční vysílače, to je známá věc, ale zde to působí úplně kontraproduktivně. Když začnou hrát moji velmi oblíbenou kapelu Free, ale je to opět  All Right Now, přelaďuji vachrlatým knoflíkem na Dvojku a vracím se až na Pepu Lábuse.  Že by si redaktoři mysleli, že většina posluchačů jsou idioti, kteří chtějí stále dokola poslouchat All Right Now?

Další věc, která mi leze na nervy, může už být trochu osobní, ale nemůžu se ubránit dojmu, že sračky jsou prostě sračky a když po Cream, Hendrixovi, Párplech a podobně zazní nějakej Def Leppard, Bon Jovi, van Halen, Aerosmith a podobně, prostě ty bezpohlavní kapely, co hrajou jen pojivo, ale bez nápadu a bez jiskry, to bych taky čekal spíš u Frekvence 1 a radia Impulz. Že nemusím Zeppeliny a Yes, to je asi moje chyba, ale zakončím sloganem – POJIVO NENÍ DOBRÝ HNOJIVO.

 

Baron Laffa de Barbagallo